Dansen rond de Pinksterboom
Het vieren van de lente in verband met groei en vruchtbaarheid is nog steeds in het volksgebruik rond Pinksteren te vinden. Vaak is ook de boom, meiboom of pinksterboom, middelpunt van de feestelijkheden. Hij symboliseert de ontwaakte natuur.
In Nederland werd tijdens de Middeleeuwen Pinksteren uitbundig gevierd. Een uitverkoren meisje werd tot pinksterbruid gekroond. Op het dorpsplein zetten mannen een pinksterboom neer. Lenige jonge mannen klommen naar de top. Iedereen danste eromheen onder het genot van het pinksterbier.
Men geloofde dat een regenachtige Pinksteren voorspelde dat het veertig dagen zou blijven regenen, de bliksem het huis zou treffen, vruchten zouden rotten en een muizenplaag het land zou teisteren. Maar wanneer men het huis met groene takken versierde, zouden deze huis, vee en akkers tegen onweer, ziekte en ongedierte beschermen.
Nu nog overgebleven; een heerlijke dans voor groot en klein met gekleurde linten die in elkaar vlechten.
Bij ons verkrijgbaar twee prachtige tafereeltje van de meiboom en de Pinksterbruid voor op de seizoentafel.